סלטים – לא רק סלט ירקות או פירות

כשאנחנו מכינים ארוחה, בין אם זה לעצמנו, בני משפחתנו או ארוחה לחברים ומכרים, הרי שחלק מהותי ממנה, הם כמובן הסלטים.

אנחנו יכולים להחליט שכל הארוחה תהיה על בסיס סלטים מסוגים שונים, ואנחנו יכולים גם לספק לצד הסלטים מנות עיקריות ואחרות. מה שבטוח הוא, שניתן למצוא מגוון רחב של מתכונים עבור סלטים מסוגים שונים. אנחנו לא צריכים רק בסלט רגיל, סלט ירקות קצוץ או גס. זה הסלט הבסיסי ביותר, אך למה שנסתפק בו אם אנחנו יכולים ליהנות מסלטים הרבה יותר מורכבים וייחודים.

לפני שנציג מספר דוגמאות לסלטים, צריך לציין שתי נקודות. הראשונה, בזכות אתרים ובלוגים שונים, אנחנו יכולים להיחשף למגוון רחב של מתכונים פשוטים ומורכבים. הנקודה השנייה, אנחנו יכולים להסתפק במתכונים שדורשים מאיתנו חיתוך של מרכיבים שונים ולא יותר מזה. אך אם אנחנו רוצים לספק סלטים מורכבים וייחודים, אזי שחלקם יהיו מבושלים ועבור חלקם נידרש גם להשתמש במיקסר, מ'גה מיקס ואמצעים אחרים.

אילו סוגי סלטים אנחנו יכולים להציע בארוחה

כאמור הסלט הבסיסי הוא סלט ירקות. עגבניות, מלפפונים, בצל וכדומה. אך גם כאן, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים. למשל סלט ירוק, סלט שכולל רק עלים מסוגים שונים, אנחנו יכולים למצוא סלט ירקות שמשלב בתוכו גם פירות כמו אגסים ותפוחים, סלט ירקות עם פסטה או סלט ירקות עם טונה. אלה רק חלק מהדוגמאות כמובן.

סלטים נוספים שאנחנו יכולים למצוא, למשל, סלט בורגול עם פסטו ועשבי תיבול או סלט קינואה, סלט עוף חם עם ירקות, סלט חומוס עם עשבי תיבול וביצים, סלט דגים ובפרט סלט טונה עם ביצים, וכן סלטים שכוללים מרכיבים טבעוניים כמו טופו, יוגורוט טבעוני ועוד.

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

כתבות נוספות:

עוגת גבינה אפויה – איך מכינים עוגה ברמה גבוהה

אחת העוגות האהובות ביותר על ישראלים רבים, היא עוגת גבינה. אנחנו יכולים למצוא אותה בלא מעט תפריטי קינוחים במסעדות ובתי קפה, לא מעט אנשים מכינים אותה מעת לעת ומגישים לאורחים ולבני הבית, יש גם כאלה שדואגים לשדרג אותה בצורות שונות, בין אם זה באמצעות מרכיבים שהם מוסיפים למתכון המקורי ובין אם זה באמצעות תוספות חיצוניות.

מתכונים לפסח – איך מכינים את עצמנו לחג

אנשים ששומרים על כשרות בפסח, קרי אינם אוכלים חמץ, צריכים להכין את עצמם מבעוד מועד על מנת שיוכלו לספק לעצמם וכן לאורחים שלהם מנות מתאימות, בין אם זה בארוחת החג ובין אם זה במהלך חול המועד.

רוצה להשאר מעודכן?

הזן דוא״ל ונדאג לעדכן אותך בכל מה שחם בתחום האוכל