מתכונים לשבת – מה אנחנו יכולים להכין בארוחת שבת

בקרב לא מעט ישראלים, ארוחת שבת היא ארוחה מיוחדת, שונה מכל הארוחות שהם נוהגים להכין ולאכול במהלך השבוע.

זה לא מפתיע, שכן במהלך השבוע לא תמיד יש זמן להכין ארוחות גדולות ומושקעות, מה עוד שאם מדובר על בתים בהם הילדים כבר גדולים ומתגוררים בבתים משלהם, אז ארוחת שבת זו הזדמנות לארח את כולם ולהכין ארוחה מיוחדת, מושקעת.

יש בתים בהם ארוחת שבת היא בדרך כלל אותו דבר, מתכונים אשר עוברים מדור לדור או לפחות מדובר במתכונים שהם סוג של "מסורת משפחתית", מנות שנהוג להגיש בכל ארוחת שבת, כל שבוע. לעומת זאת, יש בתים בהם נהוג לחדש, ולהכין בכל פעם מנות אחרות, בין אם מדובר במנות של העדה או מנות עליהן גדלו ההורים, ובין אם מדובר במנות חדשות לגמרי.

מה אנחנו יכולים להגיש בארוחות שבת

המנות המסורתיות לארוחת שבת מכילות בדרך כלל עוף עם תפוחי אדמה או אורז לצד סלטים. יש בתים בהם גם נהוג להגיש מנה ראשונה מרק, תלוי בעונה.

לעומת זאת, יש בתים בהם נהוג להגיש בארוחת שבת דגים מסוגים שונים, בין אם זה סלומון, דניס ודגים אחרים, כמו כן, יש בתים בהם נהוג להגיש פשטידות ביתיות וכן מאפים. שוב, לצד סלטים ומנות פתיחה שונות.

צריך לציין, שכיום בגלל שלא מעט משפחות כוללות סועדים צמחוניים וטבעונים, אזי שיש צורך להתחשב גם בהם.

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

כתבות נוספות:

עוגת גבינה אפויה – איך מכינים עוגה ברמה גבוהה

אחת העוגות האהובות ביותר על ישראלים רבים, היא עוגת גבינה. אנחנו יכולים למצוא אותה בלא מעט תפריטי קינוחים במסעדות ובתי קפה, לא מעט אנשים מכינים אותה מעת לעת ומגישים לאורחים ולבני הבית, יש גם כאלה שדואגים לשדרג אותה בצורות שונות, בין אם זה באמצעות מרכיבים שהם מוסיפים למתכון המקורי ובין אם זה באמצעות תוספות חיצוניות.

מתכונים לפסח – איך מכינים את עצמנו לחג

אנשים ששומרים על כשרות בפסח, קרי אינם אוכלים חמץ, צריכים להכין את עצמם מבעוד מועד על מנת שיוכלו לספק לעצמם וכן לאורחים שלהם מנות מתאימות, בין אם זה בארוחת החג ובין אם זה במהלך חול המועד.

רוצה להשאר מעודכן?

הזן דוא״ל ונדאג לעדכן אותך בכל מה שחם בתחום האוכל