מיקרוגל לחימום המזון – זה בריא או לא?

מיקרוגל מומלץ

נושא מעט שונה הפעם, אבל חשוב מאוד כשמדברים על אוכל. אחת ההמצאות הכי חשובות למטבח הביתי, הוא מיקרוגל. יש הרבה אנשים, בוודאי שפים מקצועיים, יטענו שזה לא כך, אלא להיפך, מדובר בהמצאה ששינתה את הרגלי הבישול והפכה אותם למשהו הרבה יותר פשוט, סטנדרטי, אשר פגם גם באיכות וגם בהנאת הבישול. אך עבור לא מעט משקי בית ובפרט עבור הורים עובדים, מדובר בהמצאה חשובה מאין כמותה.

 

המשמעות של מיקרוגל הוא פשוט, חימום מהיר של אוכל קר או קפוא, אפשרות הפשרה של מרכיבים מסוימים לפני בישול, והכל תוך זמן קצר מאוד, לעיתים אפילו מדובר בעשרות שניות ולא יותר מזה. אם בעבר היינו צריכים לחכות שעות עד שהאוכל יפשיר או יתחמם, אזי שהיום בעזרת המיקרוגל אנחנו יכולים תוך רגעים ספורים ליהנות מארוחה.

 

למה זו המצאה חשובה? מאחר והיא מאפשרת לנו להכין אוכל לכל השבוע, לאחסן אותו בקירור, ובכל פעם כשאנחנו רוצים, להוציא, לחמם ויש לנו ארוחה מוכנה. אין צורך להפעיל תנור או אמצעים אחרים. זה הרבה יותר נוח, בטוח וכאמור מהיר. לכן אפשר למצוא כמעט בכל בית מיקרוגל.

התחום של מיקרוגלים השתנה עם השנים, שכן היום אפשר למצוא מכשירים משולבים שכוללים מאפיינים של מיקרוגל עם טוסטר אובן. כך אפשר להשתמש במיקרו, גם לצורכי בישול. לשם כך יש לרכוש מיקרוגל מומלץ של אחת החברות המובילות בתחום. אפשר למצוא דגמים כאלה היום כמעט בכל חנות מוצרי חשמל.

האם שימוש במיקרוגל הוא בריא?

מעבר לדיון לגבי השאלה, האם שימוש במיקרוגל באמת נחשב לחלק מבישול והאם הוא מוסיף או גורע מהתהליך, הרי שמתקיים דיון נוסף והוא מהותי יותר. האם חימום מזון במיקרוגל הוא בריא. בשביל לענות על השאלה הזאת, צריך לזכור שמיקרוגל כולל אלמנטים אשר עלולים לייצר קרינה, כך לפחות על פי הטענות. אך מעבר לטענה זו, יש שאלה אחרת שצריך לעסוק בה והיא, האם הערכים התזונתיים של המזון נפגעים בעת שעושים שימוש במיקרו.

לגבי הנקודה הראשונה, ישנה הסכמה שמיקרוגל יכול לייצר קרינה שעם הזמן תהיה מסוכנת לאדם. עם זאת, במשך שנים פותחו מכשירים הרבה יותר בטוחים ומתקדמים, כך שרמת הקרינה ירדה באופן דרסטי. מעבר לזה, הקרינה איננה מייננת, ובמילים אחרות היא לא מסוכנת עבורנו ולא לחומר הגנטי שאנחנו נושאים בגוף. יותר ויותר מחקרים מלמדים שהסיכון היחיד בשימוש במיקרוגל הוא לחטוף כוויה ולא קרינה. זה כמובן גם תלוי בעוצמת החום שאנחנו בוחרים להשתמש בו.

חשוב להדגיש, כן צריך להשתמש במיקרוגל חדש ולא ישן, בוודאי לא במכשיר שבור, ככל שנתרחק ממנו יותר, כך נפחית את רמת הסיכון שלנו וכן יש להשתמש רק בכלים עשויים מזכוכית או קרמיקה.

לגבי הנקודה השנייה, יש הסכמה שכל שיטת בישול, לא משנה אם זה במיקרו או בשיטות אחרות, פוגעת בצורה כזו או אחרת בערך התזונתי של המזון. מעצם זה שאנחנו מבשלים את המזון, אז הויטמינים שלהם נפגעים. זה קורה בגלל שלוש סיבות עיקריות, הטמפרטורה, זמן וכמות המים שמשתמשים בעת הבישול. ככל שאחד הפרמטרים גבוה, כך הערך התזונתי פוחת.

אם משווים את המיקרוגל לאופציות בישול אחרות, אז הערכים נפגעים הרבה פחות. זה נובע מכך שהטמפרטורה היא נמוכה בהשוואה לתנורים, כיירים או מערכות אחרות, לא משתמשים במים, וכן זמן הבישול הוא קצר. במקרים רבים מדובר על שניות ספורות.

לכן, אם בוחנים מרכיבים שונים במיקרוגל, למשל, ירקות, פירות ועוד, אז מגלים שהויטמינים נשארים כמעט שלמים ולא מאבדים מערכם, ולמעשה הוא מאפשר לשמר אותם. על כן, לא מדובר באמצעי שפוגע באיכות המזון.

שתף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

כתבות נוספות:

עוגת גבינה אפויה – איך מכינים עוגה ברמה גבוהה

אחת העוגות האהובות ביותר על ישראלים רבים, היא עוגת גבינה. אנחנו יכולים למצוא אותה בלא מעט תפריטי קינוחים במסעדות ובתי קפה, לא מעט אנשים מכינים אותה מעת לעת ומגישים לאורחים ולבני הבית, יש גם כאלה שדואגים לשדרג אותה בצורות שונות, בין אם זה באמצעות מרכיבים שהם מוסיפים למתכון המקורי ובין אם זה באמצעות תוספות חיצוניות.

מתכונים לפסח – איך מכינים את עצמנו לחג

אנשים ששומרים על כשרות בפסח, קרי אינם אוכלים חמץ, צריכים להכין את עצמם מבעוד מועד על מנת שיוכלו לספק לעצמם וכן לאורחים שלהם מנות מתאימות, בין אם זה בארוחת החג ובין אם זה במהלך חול המועד.

רוצה להשאר מעודכן?

הזן דוא״ל ונדאג לעדכן אותך בכל מה שחם בתחום האוכל